Witaj w Strona Szkoly Podstawowej w Tyczynie


Menu

Samorząd Uczniowski
Plan pracy SU
Zarząd Samorządu
Rada Samorządu
Aktualności

Ekologia
Program ekologiczny szkoły
Dekalog ekologa
Regulamin zbiórki surowców wtórnych

Oddziały przedszkolne
Inf. o przedszkolu
Ramowy rozkład dnia
Kronika wydarzeń

Świetlica
Zasady rekrutacji
Przydział klas
Regulamin pracy świetl.

Zdrowie
Certyfikat rejonowy
Certyfikat wojewódzki
Szkolny Kodeks Zdrowia
Gimnastyka korekcyjna
Prezentacja "Zdrowie"

Pedagog szkolny
Godziny pracy
Zadania pedagoga szk.
Strona dla rodziców
Strona dla uczniów
Strona dla nauczycieli
Lista organizacji wspierających rodzinę

Galeria
Cmentarz w Tyczynie
     fot. Anna Kowalczyk
Panorama Tyczyna
     fot. Anna Kowalczyk
Historia szkoły w fotografii
     oprac. Andrzej Hałoń
Tyczyn i okolice w starej fotografii
     oprac. Andrzej Hałoń

Pomóż dzieciom!!!
  Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

 
PHP-Nuke „Gmina Tyczyn walczy ze smogiem”

Smog to zjawisko występuje wtedy, gdy w powietrzu znajduje się dużo zanieczyszczeń, a warunki atmosferyczne – np. brak wiatru czy mgła – sprzyjają ich koncentracji...W przeszłości największa emisja zanieczyszczeń powietrza pochodziła z elektrowni i innych zakładów pracy wykorzystujących w produkcji węgiel. Obecnie najważniejsze źródło to tzw. niska emisja powstająca ze spalania węgla i innych paliw stałych, w tym przede wszystkim drewna w domowych piecach oraz spalin samochodowych. Około 90% ponadnormatywnych zanieczyszczeń jest emitowane przez domowe instalacje grzewcze, w których nieodpowiedzialnie spalamy różne odpady domowe np. plastikowe butelki typu PET, opakowania po jogurtach, olejach, proszkach do prania, płynach, pastach do zębów, folie. W wyniku ich spalania powstają szczególnie szkodliwe dla zdrowia związki chemiczne. Mniejsze cząsteczki pyłów są szczególnie groźne, ponieważ wnikają głębiej, aż do pęcherzyków płucnych. Najdrobniejsze zanieczyszczenia przenikają do krwi i wraz z nią docierają do różnych narządów i tkanek.

Niestety, często zdarza się, że śmieci gromadzone są, by jesienią i zimą trafić do domowego pieca. Często do spalenia wędrują stare meble, plastikowe odpadki, a nawet opony i odzież. Dym z komina roznosi się z wiatrem po całej okolicy, narażając zdrowie wielu osób, w tym małych dzieci, kobiet w ciąży i osób przewlekle chorych na choroby układu oddechowego. Duszący dym, czyli „smog” uniemożliwia często spacery ulicami naszego pięknego Tyczyna, a do tego niszczy nasze zdrowie. Apelujemy zatem do wszystkich mieszkańców naszej gminy, którzy mają na uwadze zdrowie i dobro szczególnie dzieci, by zrezygnowali ze spalania śmieci w przydomowych piecach.

W piątek, 3 listopada, odbyły się w naszej szkole zajęcia edukacyjne pod hasłem „Gmina Tyczyn walczy ze smogiem”, prowadzone przez p. Kasię Ruszałę i p. Mirka Ruszałę, naszych przyjaciół ze Stowarzyszenia „EKOSKOP”. Celem warsztatów było m.in.  uświadomienie, jakie konsekwencje niesie za sobą spalanie śmieci w piecach domowych. Uczestniczący w zajęciach pierwszoklasiści i piątoklasiści dowiedzieli się, jak bardzo szkodzimy naszemu środowisku i zdrowiu spalając odpady. Serdecznie dziękujemy prowadzącym za wspaniałe zajęcia i przekazanie wielu cennych informacji.


Karolina Jóźwiak
Anna Pondo 
Pokrewne linki
· Więcej o PHP-Nuke
· Napisane przez Wuzet


Najczęściej czytany artykuł o PHP-Nuke:
Krystalizacja soli


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 5


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Przepraszamy, komentarze dla tego artykułu są niedostępne.
Copyright © 2005
by Szkoła Podstawowa w Tyczynie
Wszelkie prawa zastrzeżone