Witaj w Strona Szkoly Podstawowej w Tyczynie


Menu

Samorząd Uczniowski
Plan pracy SU
Zarząd Samorządu
Rada Samorządu
Aktualności

Ekologia
Program ekologiczny szkoły
Dekalog ekologa
Regulamin zbiórki surowców wtórnych

Oddziały przedszkolne
Inf. o przedszkolu
Ramowy rozkład dnia
Kronika wydarzeń

Świetlica
Zasady rekrutacji
Przydział klas
Regulamin pracy świetl.

Zdrowie
Certyfikat
Sprawozdanie 2016/17
Szkolny Kodeks Zdrowia
Gimnastyka korekcyjna

Pedagog szkolny
Godziny pracy
Zadania pedagoga szk.
Strona dla rodziców
Strona dla uczniów
Strona dla nauczycieli
Lista organizacji wspierających rodzinę

Galeria
Cmentarz w Tyczynie
     fot. Anna Kowalczyk
Panorama Tyczyna
     fot. Anna Kowalczyk
Historia szkoły w fotografii
     oprac. Andrzej Hałoń
Tyczyn i okolice w starej fotografii
     oprac. Andrzej Hałoń

Pomóż dzieciom!!!
  Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Zwycięstwo!!!
NAJLEPSZA
SZKOLNA WITRYNA
W KONKURSIE
    
STYCZEŃ 2006

Wyróżnienie
http://www.sp-tyczyn.szkoly.itl.pl/ - Kliknij, aby potwierdzia certyfikat

 
PHP-Nuke Wyjątkowa inauguracja roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Tyczynie

Każde wyzwanie czyni nas silniejszym

W roku 2016 Sejm RP uchwalił ustawy wprowadzające zmiany w prawie oświatowym. Zgodnie z nimi od 1 września 2017 r. rozpoczęła się całkowita zmiana ustroju szkolnego w naszym kraju...


System złożony z: 6-letniej szkoły podstawowej, 3-letniego gimnazjum, 3-letniego liceum ogólnokształcącego, 4-letniego technikum, 3-letniej zasadniczej szkoły zawodowej oraz szkoły policealnej stopniowo zastąpi nowy system z: 8-letnią szkołą podstawową,4-letnim liceum ogólnokształcącym, 5-letnim technikum, 3-letnią branżową szkołą I stopnia, 2-letnią branżową szkołą II stopnia, 3-letnią szkołą specjalną przysposabiającą do pracy oraz szkołą policealną. W efekcie tych zmian m.in. nastąpi stopniowe wygaszanie gimnazjów realizowane przez przekształcenie ich w ośmioletnią szkołę podstawową lub włączenie do takich placówek.

    Wprowadzona reforma oświaty sprawiła, iż samorządy lokalne stanęły przed koniecznością stworzenia nowej sieci szkół.  Uchwałą Rady Gminy Tyczyn z dnia 24 marca 2017 r. Publiczne Gimnazjum im. św. Jana Pawła II zostało włączone do Szkoły Podstawowej (z dn. 01.09.2017). W tym roku szkolnym będzie do nas uczęszczać łącznie 683 uczniów, a nauka odbywać się będzie w dwóch budynkach przy ul. Pułanek 4 i przy ul. Grunwaldzkiej 31.

    4 września 2017 r. po raz pierwszy wspólnie wszystkie szkoły  z Tyczyna: liceum, szkoła podstawowa i oddziały gimnazjalne zainaugurowały nowy rok szkolny w kościele parafialnym w Tyczynie. Uroczystość rozpoczęła się mszą św., którą koncelebrowali ks. proboszcz Marian Czenczek oraz ks. Piotr Sala. Po eucharystii głos zabrała  dyrektor Zofia Międlar-Mruk, powitała serdecznie wszystkich przybyłych i poinformowała o zmianach organizacyjnych tego dnia ze  względu na  złe warunki pogodowe. Poprosiła o odśpiewanie hymnu państwowego i ogłosiła oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018. Nauczyciele, rodzice i  uczniowie z klas I – VI  przeszli do budynku szkoły przy ul. Pułanek natomiast młodzież z klas VII i klas gimnazjalnych udali się do budynku przy ul. Grunwaldzkiej. W szkołach uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami. W tym uroczystym dniu swoją obecnością zaszczycili nas również  goście, m.in. proboszcz parafii ks. dr Marian Czenczek, przedstawiciele Rady Rodziców Adam Bajda i Janusz Rykowski, którzy  po oficjalnej części spotkali się z dyrekcją szkoły: Zofią Międlar-Mruk, Zofią Kwater i  Barbarą Stempniowską.

    Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2017/2018 wszystkim Uczniom pragnę życzyć wielu sukcesów i jak najlepszych wyników - nie tylko w nauce. Niech nie zabraknie Wam determinacji w zdobywaniu wiedzy, rozsądku w podejmowaniu właściwych wyborów życiowych oraz wytrwałości w realizacji nawet tych najskrytszych marzeń. Rodzicom życzę wiele radości z osiągnięć swoich dzieci, nawet tych najdrobniejszych, a także poczucia rodzicielskiego spełnienia. Nauczycielom zaś pragnę złożyć życzenia sukcesów w pracy i w życiu prywatnym, poczucia satysfakcji i wiele radości.  Niech Państwa zaangażowanie, pasja i profesjonalizm zaowocuje sukcesami w każdej sferze życia a dla innych niech  będzie inspiracją.

Zofia Międlar-Mruk




 
Pokrewne linki
· Więcej o PHP-Nuke
· Napisane przez Wuzet


Najczęściej czytany artykuł o PHP-Nuke:
Krystalizacja soli


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 10


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Przepraszamy, komentarze dla tego artykułu są niedostępne.
Copyright © 2005
by Szkoła Podstawowa w Tyczynie
Wszelkie prawa zastrzeżone