Witaj w Strona Szkoly Podstawowej w Tyczynie


Menu

Samorząd Uczniowski
Plan pracy SU
Zarząd Samorządu
Rada Samorządu
Aktualności

Ekologia
Program ekologiczny szkoły
Dekalog ekologa
Regulamin zbiórki surowców wtórnych

Oddziały przedszkolne
Inf. o przedszkolu
Ramowy rozkład dnia
Kronika wydarzeń

Świetlica
Zasady rekrutacji
Przydział klas
Regulamin pracy świetl.

Zdrowie
Certyfikat
Sprawozdanie 2016/17
Szkolny Kodeks Zdrowia
Gimnastyka korekcyjna

Pedagog szkolny
Godziny pracy
Zadania pedagoga szk.
Strona dla rodziców
Strona dla uczniów
Strona dla nauczycieli
Lista organizacji wspierających rodzinę

Galeria
Cmentarz w Tyczynie
     fot. Anna Kowalczyk
Panorama Tyczyna
     fot. Anna Kowalczyk
Historia szkoły w fotografii
     oprac. Andrzej Hałoń
Tyczyn i okolice w starej fotografii
     oprac. Andrzej Hałoń

Pomóż dzieciom!!!
  Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Zwycięstwo!!!
NAJLEPSZA
SZKOLNA WITRYNA
W KONKURSIE
    
STYCZEŃ 2006

Wyróżnienie
http://www.sp-tyczyn.szkoly.itl.pl/ - Kliknij, aby potwierdzia certyfikat

 
PHP-Nuke Rekolekcje wielkopostne

W dniach 10-11.04.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tyczynie odbyły się „Rekolekcje wielkopostne”...Uczniowie klas 0-VI korzystali z nauk rekolekcyjnych w kościele parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Tyczynie i spotkań w szkole. Nauki poprowadził ks. dr Stanisław Mazur z Parafii Przemienienia Pańskiego w Ropczycach.

Pierwszego dnia w szkole uczniowie w dwóch grupach, klasy 0-III i IV-VI, obejrzeli występ „Teatrzyku Baśniowa Kapela” z Wieliczki, który zaprezentował przedstawienie „Płatki niebiańskiej róży”. Słowno-muzyczny spektakl został oparty na fragmentach Biblii. Właściwa postawa i dobre zrozumienie tekstów pozwoliło uczniom odkryć prawdę miłości Bożej względem każdego człowieka, aż po krzyż. Artyści z Wieliczki, Adam Szafraniec wraz z żoną Dorotą, ponadto pokazali młodzieży, jak radzić sobie z emocjami, oswajać się z lękiem, jak rozwiązywać problemy miłością. Pięknym dopełnieniem wzniosłych tekstów była muzyka, która zaowocowała wspólnym śpiewem uczestników spotkania. W sposób szczególny wybrzmiała piosenka „Każdy jest piękny, także Ty”.

Drugiego dnia uczestnicy rekolekcji mieli okazję  spotkać się z ks. dr Michałem Dąbrówką z Lublina. W szukaniu odpowiedzi na pytanie „Kim jest Bóg?” pomogła uczniom przygotowana rekolekcyjna prezentacja multimedialna ukazująca niewłaściwe postrzeganie przez ludzi młodych Boga, jako Króla, siedzącego na tronie, Sędziwego Starca, Policjanta, Groźnego Sędziego czy Dobrego Kolesia. Kierowana rozmowa poprowadziła uczestników rekolekcji do odkrycia pięknej prawdy biblijnej, że Bóg jest Miłością. W czasie spotkania nie zabrakło również radosnych śpiewów przy akompaniamencie gitary. Licznie zgromadzona publiczność swoją aktywność wyraziła poprzez przygotowanie dekoracji na sali gimnastycznej i korytarzach szkoły. Niektórzy z uczniów swoim koleżankom i kolegom zaprezentowali trzy scenki pt.: „Historia krzyża” i „Wizyta Jezusa” (uczniowie kl. VIb) oraz „Odwiedziny Boga” (uczniowie kl. IVa).

Po zakończonych naukach rekolekcyjnych uczniowie zgodnie przyznali, że rekolekcje to bardzo potrzebny czas. Czas, który pozwala zatrzymać się, zastanowić nad własnym życiem i właściwie przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Składam serdeczne podziękowania ks. dr. Stanisławowi Mazurowi za wygłoszone Słowo Boże, poprowadzenie drogi krzyżowej oraz za sprawowanie sakramentu pokuty. Osobne podziękowania kieruję do Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica, pani dyrektor Zofii Międlar-Mruk i pani wicedyrektor Barbary Stempniowskiej, oraz wszystkich nauczycieli za pomoc w organizacji rekolekcji wielkopostnych i życzliwą współpracę. Panu Krzysztofowi Koziołkiewiczowi dziękuję za pomoc w przygotowaniu dekoracji rekolekcyjnej.

s. Dobrawa OP
 
Pokrewne linki
· Więcej o PHP-Nuke
· Napisane przez Wuzet


Najczęściej czytany artykuł o PHP-Nuke:
Krystalizacja soli


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 1
Głosów: 2


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Przepraszamy, komentarze dla tego artykułu są niedostępne.
Copyright © 2005
by Szkoła Podstawowa w Tyczynie
Wszelkie prawa zastrzeżone