Witaj w Strona Szkoly Podstawowej w Tyczynie


Menu

Samorząd Uczniowski
Plan pracy SU
Zarząd Samorządu
Rada Samorządu
Aktualności

Ekologia
Program ekologiczny szkoły
Dekalog ekologa
Regulamin zbiórki surowców wtórnych

Oddziały przedszkolne
Inf. o przedszkolu
Ramowy rozkład dnia
Kronika wydarzeń

Świetlica
Zasady rekrutacji
Przydział klas
Regulamin pracy świetl.

Zdrowie
Certyfikat rejonowy
Certyfikat wojewódzki
Szkolny Kodeks Zdrowia
Gimnastyka korekcyjna
Prezentacja "Zdrowie"

Pedagog szkolny
Godziny pracy
Zadania pedagoga szk.
Strona dla rodziców
Strona dla uczniów
Strona dla nauczycieli
Lista organizacji wspierających rodzinę

Galeria
Cmentarz w Tyczynie
     fot. Anna Kowalczyk
Panorama Tyczyna
     fot. Anna Kowalczyk
Historia szkoły w fotografii
     oprac. Andrzej Hałoń
Tyczyn i okolice w starej fotografii
     oprac. Andrzej Hałoń

Pomóż dzieciom!!!
  Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

 
Projekt szkolnej kampanii „Łąki św. Franciszka”, realizowanej w ramach projektu „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia”

W kampanii wezmą udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tyczynie, którzy pod opieką wychowawców i nauczycieli, a także wspierani przez rodziców podejmą realizację wyznaczonych w kampanii zadań.

Łąka zostanie zasiana na terenie Ogródka Jordanowskiego w bezpośrednim sąsiedztwie naszej szkoły. Zarządcą tego terenu jest dyrektor SP Tyczyn, który wyraził pisemną zgodę na utworzenie w w/w miejscu łąki.

Chętni uczniowie z klas: IIa, IIIa, Va i VIa zaplanowali kalendarz szkolnej kampanii. Pierwszym działaniem było uzyskanie zgody dyrektora szkoły na realizację kampanii w naszej szkole, następnie wspólnie wybraliśmy miejsce powstania łąki. Uczniowie skierowali do dyrektora prośbę na założenie „kwietnej łąki” w ogródku jordanowskim, by wszyscy uczniowie i społeczność całego miasteczka Tyczyn miała łatwy dostęp do tej inicjatywy. Po uzyskaniu tej zgody, uczniowie zebrali deklaracje naszych „sprzymierzeńców”, którzy zaoferowali swoją pomoc i wsparcie we wszelkich podejmowanych  w zakresie kampanii działaniach. Na uwagę zasługuje fakt, że kampanię wspiera całe grono pedagogiczne naszej szkoły, obsługa szkoły oraz rodzice naszych uczniów. Z inicjatywy dzieci, rozpoczęliśmy cotygodniową akcję sprzedaży owoców sezonowych - „Zielony Straganik” w celu pozyskania środków na zakup nasion i materiałów niezbędnych do realizacji kampanii.

Planujemy nasze działania opisywać na bieżąco na stronie internetowej szkoły, w gazetce szkolnej, w prasie lokalnej – „Głosie Tyczyna” i w miarę możliwości na facebooku lub blogu.

Mamy nadzieję, że zaplanowane przez nas działania spotkają się z życzliwym przyjęciem mieszkańców naszego miasteczka, a w szczególności osiedla, na którym funkcjonuje nasza szkoła. Planujemy zapraszanie gości np.  z przedszkola sióstr św. Dominika w Tyczynie i z dwóch przedszkoli prywatnych, by móc wspólnie podziwiać efekty naszej pracy i obserwować owady w środowisku naturalnym.


http://www.alarmdlabio.pl/index.php/pl/8-aktualnosci/36-rozstrzygniecie-konkursu-na-plany-kampani-laki-sw-franciszka


http://www.alarmdlabio.pl/index.php/pl/zakres-projektu/laki-sw-franciszka

Prawa autorskie © Strona Szkoly Podstawowej w Tyczynie Wszystkie prawa zastrzeżone.

Opublikowane: 2014-11-14 (569 odsłon)

[ Wróć ]
Copyright © 2005
by Szkoła Podstawowa w Tyczynie
Wszelkie prawa zastrzeżone