Spotkanie z logopedą
Data: 07-12-2017 o godz. 20:28:58
Temat: PHP-Nuke


Kilka dni temu gościliśmy w  klasie I „a” panią Katarzynę Bilik, która od wielu lat pracuje jako surdopedagog i logopeda...Pani Katarzyna opowiadała dzieciom o pracy logopedy. Podczas zajęć z logopedą dzieci uczą się poprzez zabawę. Powtarzają wesołe wierszyki, rymowanki i piosenki. Jednocześnie te ćwiczenia i zabawy powodują, że dziecko zaczyna  mówić ładnie i wyraźnie. Potrzeba tylko wytrwałości i systematycznej pracy. Podczas całego spotkania towarzyszył nam wesoły miś Bu – Bu, który tańczył i śpiewał.

Pani Kasia opowiedziała również o swojej pracy z dziećmi, które bardzo słabo słyszą lub są głuche. Okazuje się, że został opracowany dla nich język migowy. Za pomocą znaków można przedstawić wszystkie litery alfabetu, całe wyrazy a nawet zdania.  Pani pokazywała dzieciom ich imiona. Odgadywaliśmy znaczenie różnych znaków. Na koniec dzieci samodzielnie pokazywały różne słowa np. pies, kura, bocian. Dzieci odgadywały również nazwy zwierząt w oparciu o obrazek przedstawiający fragment ciała.  
Były to bardzo wartościowe i niecodzienne zajęcia. Dziękujemy pani Katarzynie Bilik, że znalazła dla nas czas, aby opowiedzieć o swojej bardzo ciekawej pracy.

 K. Konkol
Artykuł jest z Strona Szkoly Podstawowej w Tyczynie
http://www.sp-tyczyn.szkoly.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.sp-tyczyn.szkoly.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=970