„Od grosika do złotówki”
Data: 07-12-2017 o godz. 20:22:36
Temat: PHP-Nuke


W dniu 22 listopada br. odbyło się w naszej szkole szkolenie nauczycieli szkół podstawowych Podkarpacia, dotyczące wdrażania projektu pn. „Od grosika do złotówki”, realizowanego pod patronatem honorowym Ministerstwa Finansów, które prowadziła  p. Bogusława Rajska...

Jest to projekt adresowany do uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych i jest realizowany od 2007 r. Nasza szkoła, jako jedna z 6 szkół na Podkarpaciu realizuje koleją edycję tego projektu.

Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie). Dotyczy także szeroko pojętego bezpieczeństwa, trafnego przewidywania i sposobów unikania różnych ryzyk.

Głównymi celami programu jest:
•    nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,
•    nabycie wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń, ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

Propozycje zawarte w programie stanowią unikalną ofertę wzbogacającą doświadczenia dzieci o wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa. Program wdrażany będzie w klasie II a, podczas obowiązkowych zajęć szkolnych i dostosowany będzie do aktywności uczniów. Zajęcia dydaktyczne zaangażują także rodziców, którzy pełnić będą funkcję konsultantów np. poprzez wykonywanie wspólnie z nimi zadań domowych, polegających w części na rozmowie na temat realizowanych w danym dniu treści, czy wypełnianie Karty oszczędzania.


Anna Pondo

Artykuł jest z Strona Szkoly Podstawowej w Tyczynie
http://www.sp-tyczyn.szkoly.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.sp-tyczyn.szkoly.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=969