Pasowanie uczniów z klasy I „a” na „Świetlika”
Data: 26-11-2017 o godz. 16:16:34
Temat: PHP-Nuke


W dniu 2.11.2017r. w świetlicy dolnej 2, miała miejsce niezwykle ważna uroczystość dla wszystkich uczniów z klasy I „a”  – Pasowanie na „Świetlika”...Rozpoczynając imprezę, Pani Joanna Kręcidło, serdecznie powitała Panią Dyrektor Barbarę Stempniowską, Panie wychowawczynie: Annę Górską oraz Andżelikę Wiater oraz wszystkie dzieci, które zaprosiła do aktywnego uczestnictwa w przygotowanych zadaniach i zabawach.
 
Uczniowie pierwszej klasy musieli przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej, który składał się z kilku prób, z których najważniejsza była próba znajomości regulaminu świetlicy. Pytania w tym zadaniu były dość szczegółowe i podchwytliwe, jednak dla dzieci uczęszczających do klasy I „a” nie stanowiły żadnego problemu.
 
Pani Joanna Kręcidło przeprowadziła „próbę porządku” (w tej próbie dzieci odnosiły poszczególne przedmioty na swoje ustalone w świetlicy miejsce), „próbę zabawy” (dzieci musiały wykazać się znajomością zabawy muzycznej ) oraz „próbę mądrości” (w tej próbie dzieci musiały odpowiedzieć poprawnie na zagadkę).

Następnie Pani Anna Górska zaproponowała dzieciom niesamowicie ciekawe ćwiczenia, które składały się na „próbę sprawności” i wymagały od nich dużej sprawności ruchowej.
 
Gdy wszystkie przygotowane próby i testy zostały zaliczone, uczniowie mogli przystąpić do najważniejszej części uroczystości: uroczystego ślubowania, które złożyli w obecności Pani Dyrektor Barbary Stempniowskiej. Od tej pory uczniowie stali się pełnoprawnymi „Świetlikami”, którzy zawsze postępują zgodnie z regulaminem świetlicy. Każdy „Świetlik” otrzymał dyplom oraz drobny upominek a cała uroczystość zakończona została wspólną pamiątkową fotografią.

Joanna Kręcidło
Artykuł jest z Strona Szkoly Podstawowej w Tyczynie
http://www.sp-tyczyn.szkoly.itl.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.sp-tyczyn.szkoly.itl.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=961