Witaj w Strona Szkoly Podstawowej w Tyczynie


Menu

Samorząd Uczniowski
Plan pracy SU
Zarząd Samorządu
Rada Samorządu
Aktualności

Ekologia
Program ekologiczny szkoły
Dekalog ekologa
Regulamin zbiórki surowców wtórnych

Oddziały przedszkolne
Inf. o przedszkolu
Ramowy rozkład dnia
Kronika wydarzeń

Świetlica
Zasady rekrutacji
Przydział klas
Regulamin pracy świetl.

Zdrowie
Certyfikat
Sprawozdanie 2016/17
Szkolny Kodeks Zdrowia
Gimnastyka korekcyjna

Pedagog szkolny
Godziny pracy
Zadania pedagoga szk.
Strona dla rodziców
Strona dla uczniów
Strona dla nauczycieli
Lista organizacji wspierających rodzinę

Galeria
Cmentarz w Tyczynie
     fot. Anna Kowalczyk
Panorama Tyczyna
     fot. Anna Kowalczyk
Historia szkoły w fotografii
     oprac. Andrzej Hałoń
Tyczyn i okolice w starej fotografii
     oprac. Andrzej Hałoń

Pomóż dzieciom!!!
  Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Zwycięstwo!!!
NAJLEPSZA
SZKOLNA WITRYNA
W KONKURSIE
    
STYCZEŃ 2006

Wyróżnienie
http://www.sp-tyczyn.szkoly.itl.pl/ - Kliknij, aby potwierdzia certyfikat

 
PHP-Nuke Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017

Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie,
drży powietrze po ich śmigłym zniku…

                    JULIAN PRZYBOŚ

Ostatni tydzień czerwca to tradycyjnie koniec roku szkolnego. Jak co roku, po dziesięciu miesiącach intensywnej pracy, przychodzi czas na oceny, podsumowania wyników w nauce i zachowania, nagrody dla najlepszych uczniów oraz refleksje i plany na przyszłość...


    W Szkole Podstawowej im. S. Staszica w Tyczynie uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym, którą koncelebrowali ks. proboszcz Marian Czenczek oraz ks. Krzysztof Książek. Po eucharystii zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele oraz młodzież szkolna pod opieką wychowawców klas udali się do budynku szkoły, gdzie na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z dyrektor Zofią Międlar-Mruk i wicedyrektor Barbarą Stempniowską. Na początku, przy akompaniamencie trąbki, na której zagrała uczennica klasy VIb Martyna Barć, odśpiewano hymn szkoły. Po nim nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru uczniom klas piątych. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Zofia Międlar-Mruk, która przedstawiła najważniejsze wydarzenia mijającego roku szkolnego, wymieniła największe sukcesy szkoły, podziękowała uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za całoroczny trud nauki i wytrwałość w pracy oraz życzyła wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji.

    Później nastąpił najbardziej wyczekiwany przez wszystkich moment wręczenia świadectw, nagród oraz stypendiów za bardzo dobre wyniki w nauce. Uczniowie, którzy w bieżącym roku szkolnym uzyskali z poszczególnych przedmiotów średnią ocen powyżej 4,75 oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie oprócz świadectwa z wyróżnieniem zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez Radę Rodziców, a najlepsi z najlepszych (średnia ocen co najmniej 5,2) otrzymali stypendia naukowe. Dodatkowo ośmioro uczniów z klas IV-VI, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen w szkole (5,4), otrzymało specjalne nagrody pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Paweł Miechoński z kl. IVa, Magdalena Janosz z kl. Va, Anna Szymkowicz z kl. Va, Kinga Prokop z kl. Vb, Bartosz Surówka z kl. VIa, Martyna Barć z kl. VIb, Klaudia Borowiec z kl. VIb oraz Paulina Staniek z kl. VIb.

    Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 była również doskonałą okazją do podsumowania współpracy szkoły z instytucjami i organizacjami lokalnymi oraz osobami prywatnymi. Chcąc docenić wielką troskę, bezinteresowną pomoc oraz ogromne zaangażowanie wielu z nich w tym roku dyrekcja szkoły postanowiła przyznać honorowe tytuły „Przyjaciela Szkoły”. Uroczystego wręczenia okolicznościowych statuetek dokonały dyrektor Zofia Międlar-Mruk i wicedyrektor Barbara Stempniowska. W gronie osób wyróżnionych znaleźli się: burmistrz Tyczyna Janusz Skotnicki, proboszcz tyczyńskiej parafii ks. Marian Czenczek, przewodniczący Rady Miejskiej Adam Skowroński, prezes Zarządu „Eko-Strugu” Zbigniew Możdżeń, przewodniczący Zarządu Osiedla Jan Napora, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Tyczyńskiej i wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej w Tyczynie Elżbieta Baran, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Zofia Matys, dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej Alicja Kustra, przewodniczący Rady Rodziców Jacek Surówka, wiceprzewodniczący Rady Rodziców Janusz Rykowski oraz przedstawiciele Stowarzyszenia „EKOSKOP” Katarzyna i Mirosław Ruszałowie.

    W imieniu nagrodzonych głos zabrała prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Tyczyńskiej Elżbieta Baran, która podziękowała za wyróżnienie oraz wyraziła nadzieję na dalszą, równie owocną współpracę ze szkołą.

    Po części oficjalnej wszyscy uczniowie udali się do swoich klas, aby po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkać się z wychowawcami i nauczycielami i jak to zwykle przy takich okazjach bywa, były kwiaty, podziękowania, łzy wzruszenia i życzenia udanego wypoczynku w czasie wakacji.
    
Adam Janiec

 
Pokrewne linki
· Więcej o PHP-Nuke
· Napisane przez Wuzet


Najczęściej czytany artykuł o PHP-Nuke:
Krystalizacja soli


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 19


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Przepraszamy, komentarze dla tego artykułu są niedostępne.
Copyright © 2005
by Szkoła Podstawowa w Tyczynie
Wszelkie prawa zastrzeżone