Witaj w Strona Szkoly Podstawowej w Tyczynie


Menu

Samorząd Uczniowski
Plan pracy SU
Zarząd Samorządu
Rada Samorządu

Ekologia
Program ekologiczny szkoły
Dekalog ekologa
Regulamin zbiórki surowców wtórnych

Oddziały przedszkolne
Inf. o przedszkolu
Ramowy rozkład dnia
Kronika wydarzeń

Świetlica
Zasady rekrutacji
Przydział klas
Regulamin pracy świetl.

Zdrowie
Certyfikat rejonowy
Certyfikat wojewódzki
Szkolny Kodeks Zdrowia
Gimnastyka korekcyjna
Prezentacja "Zdrowie"

Pedagog szkolny
Godziny pracy
Zadania pedagoga szk.
Strona dla rodziców
Strona dla uczniów
Strona dla nauczycieli
Lista organizacji wspierających rodzinę

Galeria
Cmentarz w Tyczynie
     fot. Anna Kowalczyk
Panorama Tyczyna
     fot. Anna Kowalczyk
Historia szkoły w fotografii
     oprac. Andrzej Hałoń
Tyczyn i okolice w starej fotografii
     oprac. Andrzej Hałoń

Pomóż dzieciom!!!
  Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

 
PHP-Nuke Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

Cała nasza społeczność szkolna włączyła się do udziału w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF. Tegorocznym hasłem przewodnim jest dzieciństwo – „dla każdego dziecka, dzieciństwo”...

Świętowanie rozpoczęliśmy już od 18 listopada, gdzie w klasach lekcyjnych, korytarzach szkolnych i w holu szkoły, pojawiły się piękne, kolorowe gazetki tematyczne dotyczące praw dziecka. W tym dniu odbyły się również warsztaty Centrum Edukacji i Profilaktyki DIALOG z Krakowa dla klasy 4 a – Komunikacja interpersonalna w zespole klasowym. Jak zapobiegać zachowaniom agresywnym? i dla klas V- Być tolerancyjnym- czy to jest trudne?. Wychowawcy klas i pedagodzy szkolni prowadzili lekcje wychowawcze i warsztaty dla uczniów oparte na scenariuszach zajęć o prawach dziecka UNICEF.

Od tego dnia, przy współpracy z samorządem szkolnym, uruchomiona została Skrzynka Serdeczności, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Każda chętna osoba mogła do niej wrzucić listy do kolegów, koleżanek, nauczycieli zawierające słowa sympatii i uznania dla przestrzegania praw dziecka. Każdy list wrzucony do Skrzynki Serdeczności został doręczony jej adresatowi.

20 listopada 2019r., a więc w dniu 30. rocznicy uchwaleni Konwencji o prawach dziecka,  nie zapomnieliśmy o kolorze niebieskim, który symbolizuje solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Dlatego wszyscy uczniowie i nauczyciele byli ubrani na niebiesko. Uczniowie wysłuchali prelekcji przez radiolę „ Nie ma dzieci- są ludzie”, przygotowanej w oparciu o ulotkę dla dzieci UNICEF-Konwencja o prawach dziecka. Każda klasa I-V wykonywała plakaty „Prawa Dziecka oczami dziecka”, które zostały wywieszone  w korytarzach szkolnych w formie wystawy.

Odbył się również szkolny konkurs wiedzy. W turnieju brały udział trzy osobowe zespoły uczniów z klas VI-VIII Zadaniem ich było udzielenie odpowiedzi na 13 pytań z zakresu znajomości Konwencji Praw Dziecka. W wyniku prac komisji konkursowej pierwsze miejsce zajęła klasa 8b, którą reprezentowali: Patrycja Drążek, Michał Korytko i Stanisław Litwicki; drugie miejsce klasa 7a, którą reprezentowali: Anna Filip, Zuzanna Rybka i Oliwia Stachura i trzecie miejsce klasa 6a, którą reprezentowali: Antonina Ciupak, Emilia Gorzelnik i Karol Piekarz.

O godzinie 12.00 reprezentanci klas 0-V, brali udział w symbolicznej akcji-Balony w górę. Wspólnie z dyrekcją Panią Zofią Międlar- Mruk wypuścili w górę nadmuchane, niebieskie balony.

Rodzice naszych uczniów, w czasie wywiadówek szkolnych, wysłuchali prelekcji "Kiedy śmieje się dziecko- śmieje się cały świat"
21 listopada, pod czujnym okiem wychowawców świetlicy Pani Joanny Kręcidło, Marii Litwin i Elżbiety Rabiejewskiej, odbyły się w świetlicach szkolnych obchody Dnia Życzliwości.W tym dniu wszystkie dzieci zapoznały się z ideą obchodów Dnia Życzliwości, byli wobec siebie mili, uprzejmi i życzliwi, przypomnieli sobie zasady kulturalnego zachowania i współpracy. Wychowankowie świetlicy wybierali Króla i Królową życzliwości, dobierali skojarzenia do słowa-życzliwość, wykonywali piękne prace plastyczne na drewienkach z optymistycznymi hasłami, odgrywali scenki "dramy"- Bądź życzliwy w każdej sytuacji. Ten piękny dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem.

Uczniowie klas starszych VI-VIII uczcili ten dzień audycją przez radiolę na temat życzliwości i hasłem Zatrzymaj się kolego, napisz coś miłego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za współpracę i ogromne zaangażowanie w obchody tego święta.


Beata Byczyńska- Gruca
Halina Krzysztofińska
Marzena Stańko 
Pokrewne linki
· Więcej o PHP-Nuke
· Napisane przez Wuzet


Najczęściej czytany artykuł o PHP-Nuke:
Dzień Nauczyciela


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Przepraszamy, komentarze dla tego artykułu są niedostępne.
Copyright © 2005
by Szkoła Podstawowa w Tyczynie
Wszelkie prawa zastrzeżone