Witaj w Strona Szkoly Podstawowej w Tyczynie


Menu

Samorząd Uczniowski
Plan pracy SU
Zarząd Samorządu
Rada Samorządu

Ekologia
Program ekologiczny szkoły
Dekalog ekologa
Regulamin zbiórki surowców wtórnych

Oddziały przedszkolne
Inf. o przedszkolu
Ramowy rozkład dnia
Kronika wydarzeń

Świetlica
Zasady rekrutacji
Przydział klas
Regulamin pracy świetl.

Zdrowie
Certyfikat rejonowy
Certyfikat wojewódzki
Szkolny Kodeks Zdrowia
Gimnastyka korekcyjna
Prezentacja "Zdrowie"

Pedagog szkolny
Godziny pracy
Zadania pedagoga szk.
Strona dla rodziców
Strona dla uczniów
Strona dla nauczycieli
Lista organizacji wspierających rodzinę

Galeria
Cmentarz w Tyczynie
     fot. Anna Kowalczyk
Panorama Tyczyna
     fot. Anna Kowalczyk
Historia szkoły w fotografii
     oprac. Andrzej Hałoń
Tyczyn i okolice w starej fotografii
     oprac. Andrzej Hałoń

Pomóż dzieciom!!!
  Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

 
Samorząd uczniowski - aktualności
 


BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Mamy nadzieję, że będzie biało, wesoło i radośnie. Przypominamy wam o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych oraz zamieszczamy kilka ważnych porad i wskazówek.

 
1. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych.
2. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!
3. Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!
4. Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!
5. Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!
6. Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych, opiekunów.
7. Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku – tam jest bezpiecznie!
8. Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.
9. Kulig może być zorganizowany tylko poza obszarem dróg publicznych.
10.Zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych (samochód, motocykl) jest niebezpieczne!
11.Ubieramy się stosownie do temperatury panującej na dworze.
12.W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.
13. Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.
14. Dbaj o zdrowie i higienę. Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiana oraz o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić cię przed zachorowaniem na grypę i infekcję grypopodobne.26 FINAŁ WOŚP

26 Finał WOŚP odbył się 14 stycznia bieżącego roku w wielu miastach Polski oraz poza granicami naszego kraju m.in. w Chinach i Japonii. Zorganizowane zostały biegi pod hasłem ” Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy „ oraz koncerty wielu znanych wykonawców. Biegi odbywały się w 108 miejscowościach . Celem WOŚP jest uzbieranie jak największej sumy kwoty, która w tym roku zostanie przeznaczona na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. W pierwszy dzień uzbierano łącznie ponad 81 milionów. Do akcji angażowały się dzieci i dorośli. Każdy kto wspomógł ten cel dostał naklejkę czerwone serduszko. Łączna kwota jest jeszcze nie znana. Organizatorem co rocznej akcji charytatywnej jest Jeży Owsiak.
GÓRA GROSZA

Na przełomie listopada i grudnia ruszyła 18 edycja góry grosza. Każda klasa zbierała grosze do swoich pudełek które zebraliśmy. Nasza szkoła w sumie zebrała 896,12 zł. Najwięcej uzbierała klasa 5b. Zebrali oni około 110 zł. Wszystkim dziękujemy za udział w akcji.
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

W dniu 20 listopada w szkole Imienia Stanisława Staszica w Tyczynie odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Uczniowie klas 4-6 przybyli na salę gimnastyczną, aby wspólnie spędzić czas na dobrej zabawie. Bawiono się przy najnowszych hitach takich jak: Ed Sheeran – Perfect, Luis Fonsi – Despacito, ZAYN - Dusk Till Dawn oraz „Belgijka”, która stała się hitem imprezy. Do tego przeboju porwali się do tańca nawet malkontenci. Wspaniały humor dopisywał tego wieczoru wszystkim uczestnikom dyskoteki. Wspólna zabawa przyniosła nam wiele radości. Dzięki naszym nauczycielom, którzy w tym dniu poświęcili swój wolny czas, by zapewnić nam opiekę czuliśmy się bezpieczni. Przy tej okazji serdecznie im za to dziękujemy. Z utęsknieniem oczekujemy następnej dyskoteki, na której spotkamy się już w karnawale.
OBCHODY ODZYSKANIA 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku Sejm uchwalił przez aklamację 2018 rok - Rokiem Jubileuszu 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z tym niezwykle radosnym Jubileuszem Szkoła Podstawowa w Tyczynie ogłosiła Inaugurację Narodowych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP, która odbyła się w dniu 9.11.2017 r. Uroczystą galę rozpoczęliśmy polskim tańcem narodowym – polonezem, który skomponował Wojciech Kilar do ekranizacji epopei narodowej „Pan Tadeusz” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Dyrektor szkoły Zofia Międlar-Mruk serdecznie powitała wszystkich gości i przedstawiła patronów oraz współorganizatorów tego wydarzenia. 
                            
Mieliśmy zaszczyt gościć:
1)    Wojewodę Podkarpackiego
2)    Marszałka Województwa Podkarpackiego
3)    Starostę Rzeszowskiego
4)    Podkarpackiego Kuratora Oświaty
5)    Burmistrza Tyczyna

Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował „Przegląd pieśni patriotycznej”. Klasy od IV-VI przygotowały po jednej pieśni, którą później śpiewali.  Wszystkie pieśni były pięknie zaśpiewane. Gratulujemy wszystkim!!!
DYSKOTEKA

25 października br. w naszej szkole odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka dla uczniów klas IV – VI. Prowadził ją DJ Krystian.
Rozpoczęła się o godzinie 17.00 i trwała do godziny 20.00. Zabawa była świetna i nie wiadomo kiedy minęły 3 godziny. W czasie trwania dyskoteki można było zjeść smaczne ciasteczka, które sprzedawały dziewczyny z klas VI.
Po skończonej dyskotece, pełni wrażeń i bardzo zadowoleni uczniowie opuścili salę i pod opieką rodziców udali się do domów.
Teraz wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejną dyskotekę, tym razem andrzejkową.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W tym roku dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy w szkole w dniu 13 października 2017 r. Uroczystość została przygotowana przez Panią Bożenę Wierzbińską i Panią Dianę Hałoń. Na uroczystość zostali zaproszeni wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły oraz Ci, którzy są już na emeryturze. Młodzież z klas VI zaprezentowała krótkie przedstawienie na tą okoliczność, a chór szkolny zaśpiewał piękne piosenki. Goście byli zachwyceni i wzruszeni otrzymali od nas laurki i słodkie babeczki.

Prawa autorskie © Strona Szkoly Podstawowej w Tyczynie Wszystkie prawa zastrzeżone.

Opublikowane: 2005-10-06 (10264 odsłon)

[ Wróć ]
Copyright © 2005
by Szkoła Podstawowa w Tyczynie
Wszelkie prawa zastrzeżone