Witaj w Strona Szkoly Podstawowej w Tyczynie


Menu

Samorząd Uczniowski
Plan pracy SU
Zarząd Samorządu
Rada Samorządu
Aktualności

Ekologia
Program ekologiczny szkoły
Dekalog ekologa
Regulamin zbiórki surowców wtórnych

Oddziały przedszkolne
Inf. o przedszkolu
Ramowy rozkład dnia
Kronika wydarzeń

Świetlica
Zasady rekrutacji
Przydział klas
Regulamin pracy świetl.

Zdrowie
Certyfikat
Sprawozdanie 2016/17
Szkolny Kodeks Zdrowia
Gimnastyka korekcyjna

Pedagog szkolny
Godziny pracy
Zadania pedagoga szk.
Strona dla rodziców
Strona dla uczniów
Strona dla nauczycieli
Lista organizacji wspierających rodzinę

Galeria
Cmentarz w Tyczynie
     fot. Anna Kowalczyk
Panorama Tyczyna
     fot. Anna Kowalczyk
Historia szkoły w fotografii
     oprac. Andrzej Hałoń
Tyczyn i okolice w starej fotografii
     oprac. Andrzej Hałoń

Pomóż dzieciom!!!
  Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Zwycięstwo!!!
NAJLEPSZA
SZKOLNA WITRYNA
W KONKURSIE
    
STYCZEŃ 2006

Wyróżnienie
http://www.sp-tyczyn.szkoly.itl.pl/ - Kliknij, aby potwierdzia certyfikat

 
Samorząd uczniowski - aktualności




 


WITAJ WIOSNO!

21 marca 2017r. cała społeczność uczniowska włączyła się w obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Wspólne świętowanie rozpoczęła audycja nadawana przez szkolny radiowęzeł. Usłyszeliśmy utwór Antonio Vivaldiego pt. „Cztery pory roku” – „Wiosna”, który wprowadził wszystkich w pogodny nastrój. Po nim nasze starsze koleżanki poruszyły tematykę związaną z nadejściem wiosny. Od samego rana nie znikał uśmiech z twarzy uczniów i nauczycieli i każdy cieszył się, że pożegnaliśmy  nareszcie zimę. Zgodnie z zapowiedzią Samorządu Uczniowskiego i p. Bożeny Wierzbińskiej uczniowie ubrali się na kolorowo i przynieśli ze sobą atrybuty wiosny. Nawet nauczyciele pamiętali o kolorowym stroju do pracy. Na wszystkich uczniów, którzy przyłączyli się do wspólnej zabawy czekały w tym dniu słodkie upominki od Samorządu Uczniowskiego. Najbardziej kolorowe postacie zostały też uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach. Zabawa tego dnia była doskonała. Za zgodą nauczycieli mogliśmy poprowadzić za nich lekcje. Okazało się, ze wielu z  nas dopiero w tej sytuacji zrozumiało, jak trudna jest praca belfrów.  Zaplanowane zajęcia odbyły się w miłej i radosnej atmosferze. Nie brakowało na nich śmiesznych sytuacji i drobnych wpadek.
To była bardzo udana, szkolna impreza. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy się bawić równie wspaniale.

Martyna Pondo
Klasa Va

Zobacz galerię zdjęć



WYBORY "DZIEWCZYNY Z KLASĄ"

W marcu, z okazji Dnia Kobiet, odbyły się wybory „DZIEWCZYNY Z KLASĄ”. Została nią Oliwia Perełka, uczennica klasy VI „a”



14 LUTEGO - DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO

14 lutego w dniu Świętego Walentego zorganizowaliśmy „Pocztę Walentynkową”. Każdy uczeń mógł wówczas obdarować kogoś, kogo lubi kartką z życzeniami, prezentem lub miłym słowem. W tym dniu odbyła się też prelekcja przez radiolę na temat pochodzenia i historii Dnia Zakochanych oraz jego obchodów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. „Walentynki” z klasy VI „b” przeprowadziły w klasach IV – VI tematyczny quiz. Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki. Dzień ten był bardzo udany i jeszcze długo będziemy go wspominać.



AKCJA CHARYTATYWNA

W październiku Fundacja na rzecz osób niewiadomych i niepełnosprawnych „Szkoło Pomóż i Ty” zwróciła się do nas z prośbą o wzięcie udziału w akcji charytatywnej. Jej celem byłą pomoc w zakupie rowerowózka dla 19-letniego Daniela Czerniaka, który od 7 miesiąca życia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe objawiające się niedowładem czterokończynowym oraz padaczką lekoodporną. Chłopiec wymaga całodobowej opieki. Nasza szkoła wzięła udział w tej akcji. Zebraliśmy 502,89 złotych, które zostały wpłacone na konto fundacji. Mamy nadzieję, że chociaż w niewielkim stopniu pomogą one Danielowi zrealizować marzenia.
Wszystkim, którzy po raz kolejny okazali serce i wspomogli akcję, serdecznie dziękujemy.


DYSKOTEKA

25 października br. w naszej szkole odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka dla uczniów klas IV – VI. Prowadzili ją DJ Krystian i DJ Marcin. Rozpoczęła się o godzinie 17, ale uczniowie nie mogąc się doczekać przybyli już ok. 16.30. Zabawa była świetna i nie wiadomo kiedy minęły 3 godziny. Gdy na zegarze wybiła 20.00 nikt nie wierzył, że to już koniec, że trzeba wracać do domu. Zmęczeni, spoceni, ale bardzo zadowoleni uczniowie opuścili salę i pod opieką rodziców udali się do domów. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejną dyskotekę, tym razem andrzejkową.



DZIEŃ CHŁOPAKA

Pod koniec września SU zorganizował wybory na „Chłopaka z klasą”. Największą liczbę głosów zdobył uczeń klasy VI „a” Łukasz Nosek. Zwycięzcy gratulujemy.
W tym dniu dziewczęta stanęły na wysokości zadania i przygotowały dla swoich kolegów niespodzianki. Były to kubki, słodycze, resoraki. Zabawa była wspaniała.









Prawa autorskie © Strona Szkoly Podstawowej w Tyczynie Wszystkie prawa zastrzeżone.

Opublikowane: 2005-10-06 (9684 odsłon)

[ Wróć ]
Copyright © 2005
by Szkoła Podstawowa w Tyczynie
Wszelkie prawa zastrzeżone