Krzyżówka sportowa

  1         2        3   
 4       5         6     
7       8             
                
9      10              
         11         
 12                 
        13          
               14   
   15    16             
                
   17    18             
                
19       20             
           21       
   22               

Poziomo:

4. Japoński sport narodowy, walka odbywa się w kole o średnicy 4,55 m i polega na wypchnięciu przeciwnika poza matę lub przewróceniu go za pomocą odpowiednich rzutów, pchnięć i uderzeń ciałem.
8. Wyścigi bezpokładowych łodzi, poruszanych 1-piórowymi wiosłami osadzonymi w dulkach, przez zawodników siedzących tyłem do kierunku ruchu (z wyjątkiem sternika).
9. Na rowerach. Może być np: szosowe, torowe, przełajowe lub górskie.
11. ... sportowy. Może być np: latynoamerykański.
12. Na orientację lub przełajowy.
13. Sztuka walki, która powstała na Okinawie. Np: kyokushinkai lub shotokan.
16. W tym sporcie wodnym zawodnik siedzi twarzą zwróconą do przodu, posługując się wiosłem dwupiórowym. W kanadyjce regatowej zawodnik klęczy na jednym kolanie, a w kanadyjce górskiej siedzi w przyklęku na obu kolanach i wiosłuje wiosłem o jednym piórze (pagajem).
17. Dyscyplina sportowa polegająca na przemieszczaniu się lub wykonywaniu ewolucji przy pomocy nart, a także kijków. Moze być np: alpejskie, dowolne lub klasyczne.
19. Gra rozgrywana konno na trawiastym boisku przez 2 czteroosobowe drużyny, krórych gracze dążą, używając długich kijów tzw.malletów, do umieszczenia w bramce przeciwnika drewnianej, białej kuli, wielkości pomarańczy.
20. Walka w tym sporcie trwa 5 minut i odbywa się na macie o wymiarach 10 na 10 metrów. Zwycięża ten zawodnik który rzuci przeciwnika na plecy, założy mu dźwignię na stawie łokciowym lub trzyma go leżącego na macie przez 25 sekund.
21. Do gry służy krążek, wykonany z twardego kauczuku, który zawodnicy trącając kijami starają się wbić do bramki przeciwnika.
22. Wyścigi w basenie. Główne style w tej dyscyplinie to: motylkowy, grzbietowy, klasyczny i kraul.

Pionowo:

1. Wyścigi motocyklowe na torach zbliżonych kształtem do owalu.
2. Sport, uprawiany na otwartych trawiastych terenach, polegający na wrzucaniu małej piłeczki do niewielkich otworów w ziemi, przy pomocy uderzeń specjalnymi kijami. Celem gracza jest wrzucenie piłeczki w jak najmniejszej liczbie uderzeń do dołka.
3. ... narciarskie. Celem tego sportu jest wykonanie jak najdłuższego skoku po rozpędzeniu się i odbiciu od progu skoczni. Ocenia się odległość uzyskaną przez zawodnika oraz styl skoku.
5. Celem tej gry jest przebicie piłki nad siatką tak, by upadła na polu drużyny przeciwnej lub zmuszenie rywali do popełnienia błędu (np. odbicia piłki w aut).
6. Sport w którym używa się broni palnej lub pneumatycznej.
7. Walka między dwoma zawodnikami używającymi do tego celu tylko pięści.
10. Zespołowa gra między dwiema 15-osobowymi drużynami, polegająca na podawaniu owalnej piłki ręką tylko do tyłu lub nogą we wszystkich kierunkach.
12. Gra 2- lub 4-osobowa, polegająca na przebijaniu nad siatką lotki za pomocą rakietki
14. Zimowa dyscyplina sportu, polegająca na zjeździe zawodników na specjalnych saniach po sztucznym torze lodowym.
15. Sztuka walki wywodząca się z szermierki japońskich samurajów. Zawodnicy walczą bambusowymi mieczami.
18. ... samochodowe. Dyscyplina sportu motorowego, polegająca na przejechaniu w specjalnie przygotowanym do tego celu samochodzie rajdowym wyznaczonej przez organizatora trasy w jak najkrótszym czasie.